Jak efektywnie zabezpieczyć ciągłość działania? 

Środa, 21.10.2020 o 10:00

Zabezpieczenie ciągłości działania jednym kojarzy się z niepotrzebnym wysiłkiem, innym kluczowym procesem gwarantującym bezpieczeństwo biznesu.  

Jak jest w Twoim przypadku? Kto ma rację? może najpierw trzeba być sceptykiem, przeżyć nagłe zagrażające funkcjonowaniu firmy zdarzenia, aby zmienić swoje podejście? W końcu, kiedy inwestycja w ten obszar jest rzeczywiście zasadna?

[FM_form id=”17″]

Agenda spotkania:

  1. Konieczność czy moda na zabezpieczanie ciągłości działania – omówimy na przykładach główne czynniki konieczności zabezpieczania, takie jak: utrata reputacji i przychodówkary RODO, regulacje instytucji nadzorujących 
  2. Koszty zabezpieczenia ciągłości działania – wskażemy na składowe kosztów, takie jak: zapasowy sprzęt, awaryjny budynek, personel, dostawcy, zaplanowanie działań i ich trening 
  3. Jak wyważyć inwestycje w ten obszar – podkreślimy rolę analizy ryzyka, która jest podstawą oceny inwestycji na bazie prawdopodobieństwa zdarzenia, utraconych przychodów oraz kosztów. 
  4. Badanie przesiewowe – pokażemy szybki sposób wysokopoziomowej oceny stopnia zabezpieczenia krytycznych zasobów i procesówpoziomu monitoringu ryzyka oraz oceny strat vs koszty zabezpieczenia. 
  5. Podsumowanie.

Dla kogo:

Z webinaru skorzystają osoby zarządzające organizacją, operacjami lub procesami. Jeśli chcesz inwestować w zapewnienie ciągłości działania na podstawie rzeczywistych potrzeb i priorytetów, a nie przeczucia – zapisz się już teraz.

proces 1 analiza kodu Altkom Software and Consulting

 

 

Prowadzący:

Artur Kret

Artur Kret

Head of Consulting Team

Od ponad 20 lat związany z analizą systemów informatycznych, doradztwem IT dla rynku finansowego i dużych przedsiębiorstw. Jest liderem zespołów projektowych. Pasjonują go wyzwania w obszarze docierania do kluczowych problemów oraz znajdowania odpowiednich rozwiązań.

Bartłomiej Flak

Bartłomiej Flak

Delivery Manager

Kierownik projektów z powołania, który od ponad 11 lat zarządza produktami i zespołami w zróżnicowanych środowiska technologicznych. Specjalizuje się w prowadzeniu dużych projektów utrzymaniowych i rozwojowych dla Klientów z branż przemysłowej i wytwórczej.