Jak Twój Dział IT jest przygotowany na sytuacje awaryjne?

Środa, 04.11.2020 o 10:00

Choć trudno jest dziś znaleźć organizację, która nie posiadałaby procedury lub planu zabezpieczenia ciągłości funkcjonowania kluczowych systemów, to i tak szefowie IT rzadko kiedy mają pewność, że wszystko zadziała i nic ich nie zaskoczy.

Naszym webinarium zachęcamy dyrektorów IT do poświęcenia chwili na refleksję, czy istniejące plany ciągłości działania w IT są kompletne i faktycznie zabezpieczają nieprzerwane funkcjonowanie biznesu, a co za tym idzie reputację marki i zdolność generowania przychodu. Być może odkryjecie obszary, które nie są objęte planem, a o których opowiadamy podczas spotkania. Wszyscy, którzy nie posiadają planów ciągłości działania, dowiedzą się, na jakie ryzyka są przez to narażeni.

[FM_form id=”19″]

Podczas webinarium wyjaśnimy:

 1. Dlaczego ważne jest posiadanie skutecznego planu ciągłości działania działu IT?
  Opowiemy jakie konsekwencje mogą nieść za sobą braki w planach ciągłości działania.
 2. W jaki sposób zidentyfikować obszary działu IT, które powinny być zawarte w planach awaryjnych?
  Opowiemy o najważniejszych elementach składowych, które powinny być odpowiednio zabezpieczone.
 3. Jak upewnić się, że istniejący w przedsiębiorstwie plan ciągłości działania adresuje wszystkie ryzyka związane z IT?
  Przytoczymy częste problemy, z którymi mierzą się dyrektorzy IT w tym kontekście.
 4. Na czym polega i w czym pomoże badanie przesiewowe IT?
  Pokażemy szybki sposób wysokopoziomowej oceny stopnia zabezpieczenia krytycznych zasobów i procesów oraz poziomu monitoringu ryzyk. 

Dla kogo:

Na spotkanie zapraszamy osoby zarządzające firmą, działem IT oraz osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo informacji, które chcą zapewnić ciągłość działania działu IT pozwalającą wspierać realizację kluczowych procesów biznesowych.

Aby poza tytułową refleksją, nie zostawić uczestników z niczym, zaprezentujemy konkretne i skuteczne narzędzie. Użyte w dowolnym momencie, także pomiędzy przeglądami, niemal natychmiast przyniesie odpowiedź o słabych punktach obecnego sposobu zabezpieczenia ciągłości działania kluczowych procesów w IT.

proces 1 analiza kodu Altkom Software and Consulting

Prowadzący:

Artur Kret

Artur Kret

Head of Consulting Team

Od ponad 20 lat związany z analizą systemów informatycznych, doradztwem IT dla rynku finansowego i dużych przedsiębiorstw. Jest doświadczonym liderem zespołów projektowych. Pasjonują go wyzwania w obszarze docierania do kluczowych wymagań i problemów.

Maciej Dudkowski

Maciej Dudkowski

Konsultant

Od 8 lat zajmuje się doradztwem w zakresie analizy biznesowej, optymalizacji procesów oraz zgodności regulacyjnej. Kluczowe projekty realizował dla międzynarodowych i krajowych instytucji finansowych.