Wyzwania z „legacy” na praktycznych przykładach

obejrzyj webinar o utrzymaniu oprogramowania

Stare nie zawsze znaczy złe – zwłaszcza kiedy działa i spełnia swoją rolę. Systemy legacy lub ich fragmenty, choć napisane w starszych technologiach, funkcjonalnie nie straciły na aktualności.

Po co zatem je wymieniać lub przepisywać? Lepszym, a na pewno tańszym rozwiązaniem będzie ich właściwe utrzymanie, tak aby nie stały się barierą rozwoju biznesu, a współpracowały z nowymi technologiami.

🔎 Biorąc udział w naszym webinarium, poznasz:

 1. scenariusze postępowania z systemami legacy
 2. zawiłości, które pokonaliśmy w rzeczywistych projektach
 3. zastosowane rozwiązania…
 4. …i uzyskane efekty

[FM_form id=”16″]

Agenda spotkania:

 1. Typowe, powtarzalne problemy z systemami legacy, z jakimi spotykamy się na co dzień u Klientów
 2. Omówienie ich na przykładach z życia:
  1. Zapewnienie ciągłości działania aplikacji
  2. Zagrożenia bezpieczeństwa związane z długiem technologicznym
 3. Rozwój funkcjonalności w warunkach legacy:
  1. bez kumulacji długu technologicznego
  2. z utrzymaniem aktualnej wersji systemu
 4. Stopniowa migracja do nowego systemu – stopniowe wynoszenie funkcjonalności
 5. Inne możliwe problemy, które rozwiązaliśmy
 6. Podsumowanie

Dla kogo?

Biorąc udział w naszym webinarium, poznasz kilka scenariuszy postępowania z legacy, które omówimy na rzeczywistych przykładach. Wychodząc od problemów, przejdziemy przez zastosowane rozwiązania i uzyskane efekty.

Najbardziej skorzystają osoby odpowiadające za utrzymanie sprawności, ciągłości działania i bezpieczeństwa systemów w firmach. W szczególności managerowie Działów Utrzymania i Rozwoju Aplikacji, ale też specjaliści chcący poszerzyć wiedzę i poznać nasze doświadczenia.

Zaufali nam:

Prowadzący:

Paweł Szutowicz

Paweł Szutowicz

Team Leader Zespołu Integracji i Utrzymania Systemów

Przez ostatnie 20 lat, pracował w projektach utrzymania i rozwoju systemów zastanych dla Klientów z różnych branż i obejmujących różne technologie, w większości z dość pokaźnym długiem technologicznym.

Krzysztof Skowerski

Krzysztof Skowerski

Delivery Manager

Ponad 10 lat zarządza projektami związanymi z utrzymaniem i rozwojem systemów informatycznych, Głównie w obszarze ubezpieczeń, logistyki i produkcji. Posiada silny background techniczny w programowaniu i bazach danych.

Jeśli już tu jesteś, to z dużym prawdopodobieństwem poszukujesz rozwiązania dla kwestii starych technologii w Twojej firmie! Java 1.4-1.6, .NET w wersjach […]
Nie musisz tego robić, zwłaszcza kiedy lubisz życie na podwyższonym ryzyku. Przypuszczam jednak, że Twoi przełożeni będą innego zdania i […]
To pytanie stawia sobie prawdopodobnie wiele osób odpowiedzialnych za utrzymanie systemu IT i jego ciągłości działania. Niestety odpowiedź nie jest […]